bip AA+A++
Deklaracja dostępności

WSZYSCY JESTEŚMY TACY SAMI

» Aktualności - szkoła » WSZYSCY JESTEŚMY TACY SAMI
Na zdjęciu widać chłopca, który pokazuje grupie uczniów planszę z alfabetem palcowym.

WSZYSCY JESTEŚMY TACY SAMI

Czym jest empatia? Jak wygląda życie osób z niepełnosprawnością słuchu? Co zrobić, by ich lepiej poznać? Jak im pomóc? Odpowiedzi na te pytania uczniowie klasy II b uzyskali na jednych ze swoich zajęć, kiedy wspólnie z wychowawcą realizowali projekt „ABC empatii, bo wszyscy jesteśmy tacy sami.” Piękna opowieść o motylu uświadomiła dzieciom, że wszyscy jesteśmy ważni i choć nieco różnimy się między sobą to jednak jesteśmy tacy sami – mamy swoje potrzeby. Dowiedzieli się, że motyl jest symbolem osób niesłyszących. Przy okazji powtórzyli także zasady dbania o słuch. Poprzez różnorodne zabawy i ćwiczenia lepiej zrozumieli bariery i ograniczenia, z jakimi na co dzień muszą zmagać się osoby z niepełnosprawnością słuchową. Na koniec uczniowie poznali kilka liter alfabetu palcowego, z których mogli utworzyć i pokazać proste wyrazy. Nauczyli się też dwóch zwrotów w języku migowym: „dzień dobry” i „do widzenia.”
Dla drugoklasistów to była ważna lekcja.
Zdjęcie przedstawia kartę pracy zawierającą ilustracje, pytanie: Jak dbać o słuch? oraz odpowiedzi w formie emotikony wesołej lub smutnej.

Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące na dywanie. W parach wykonują ćwiczenie językowe, polegające na czytaniu słów z ruchu warg.

Dwaj chłopcy wykonują ćwiczenie głosowe, podczas gdy jeden z nich ma przysłonięte rękami uszy.