bip AA+A++
Deklaracja dostępności

KROSNO= Kreujemy+ Rozwijamy + Ożywiamy + Stymulujemy + Nakreślamy + Odmieniamy

» Aktualności - szkoła » KROSNO= Kreujemy+ Rozwijamy + Ożywiamy + Stymulujemy + Nakreślamy + Odmieniamy
Grupa uczniów w pomarańczowych roboczych kamizelkach stoi na tle ekranu z nazwą firmy, w której odbywają wizytę studyjną - SPLAST. Obok nich stoi uśmiechnięta nauczycielka.

KROSNO= Kreujemy+ Rozwijamy + Ożywiamy + Stymulujemy + Nakreślamy + Odmieniamy

Udział klasy VIII w dodatkowych zajęciach z doradztwa zawodowego

Szkoła Podstawowa nr 10 bierze udział w realizacji projektu "Kreujemy + Rozwijamy + Ożywiamy + Stymulujemy + Nakreślamy + Odmieniamy = Krosno". W ramach przedsięwzięcia "Skuteczne planowanie kariery zawodowej jako zwiększanie szans na rynku pracy" uczniowie klasy VIII mieli wspaniałą możliwość wzięcia udziału w dodatkowych zajęciach doradztwa zawodowego w wymiarze 15 godzin. Uczniowie - wspólnie z panią Bernadettą Pelczar - uczestniczyli w szeregu ciekawych warsztatów. Poznali lokalny rynek pracy, ale też własne predyspozycje zawodowe.

 

W ramach zajęć pojechali na wizytę studyjną do firmy SPLAST - która zachwyciła ich swoim poziomem technologicznym. Nawiązali współpracę z Cechem Rzemiosł Różnych , którego pracownicy przeprowadzili - wraz z nauczycielem doradztwa zawodowego - ciekawe warsztaty zawodoznawcze. Mieli okazję uczestniczyć w zajęciach, które pomogły im poznać siebie, swoje możliwości edukacyjne i predyspozycje zawodowe, co z pewnością było też pomocne w określaniu dalszej ścieżki edukacyjno - zawodowej.

 

Zajęcia prowadzone były w styczniu i lutym.

 

opr. szkolny koordynator projektu

Elżbieta Szajner