bip AA+A++
Deklaracja dostępności

Pomoc dla Ukrainy

» Aktualności - przedszkole » Pomoc dla Ukrainy
jesteśmy solidarni z Ukrainą

Pomoc dla Ukrainy

Szkoła Podstawowa nr 10 i Przedszkole Miejskie nr 2 także solidaryzuje się z Ukrainą – i chce pomóc tym, którzy w jednej chwili musieli zostawić cały dorobek, by ratować to, co najcenniejsze – życie.
Dołączamy do zbiórek prowadzonych przez ZSCKU przy ul. Czajkowskiego, przez OTOZ Animals Krosno – oraz na rzecz 8-osobowej rodziny, która już jutro przybędzie do miejscowości Jedlicze – zgromadzone w MZS nr 1 przedmioty dostarczymy na miejsce poszczególnych zbiórek do piątku 4 marca.

8- osobowa rodzina, w skład której wchodzi dwoje dzieci – 5- miesięczny chłopiec i 7- latek, 4 kobiety i 2 mężczyźni, jeden poważnie chory, która jutro ma przybyć do miejscowości Jedlicze potrzebuje najpilniej:
kuchenki mikrofalowej (28.02- mikrofalówka już jest)
suszarki do włosów,
pampersów na 9 kg,
kosmetyki typu emoilenty (niemowlę cierpi na problemy skórne),
cieplejsze ubranka na 6-9 m-cy
ubrania chłopięce na 140 cm,
buty chłopięce rozm. 35,
ręczniki,
bielizna, piżamy damskie w rozm. 36, 38.
W przypadku, gdyby rodzina wcześniej otrzymała potrzebne produkty z innych zbiórek- przekażemy otrzymane dobra innym potrzebującym.

W ramach zbiórki prowadzonej przez ZSCKU potrzebne są:
– chemia sanitarna np. żele do WC, środki do czyszczenia kabin prysznicowych, płyn do prania i płukania tkanin, płyn do mycia powierzchni, papier toaletowy, ręczniki papierowe itp.
– środki ochrony osobistej, kosmetyki i akcesoria, żele pod prysznic, mydło w płynie, szampony itp.
– żywność z długim terminem przydatności np. makarony, kasze, płatki, konserwy, woda mineralna, kawa, herbata, słodycze itp.
– ubrania NOWE ( niestety zdarzają się często ubrania zniszczone i nienadające się do noszenia).

Równocześnie zbiórkę dla zwierząt, które także przyjechały z Ukrainy ze swoimi właścicielami prowadzi OTOZ Animals Krosno – a że nasze serca zawsze są czułe także na los zwierząt- prosimy o przynoszenie karmy mięsnej i suchej dla psów i kotów ( raczej w mniejszych opakowaniach- że względu na to, że łatwiej ją później rozdzielać), karmy dla gryzoni i podkładów higienicznych.
Przynoszone produkty można składać w pudełku opisanym „Pomoc dla Ukrainy”, ustawionym przy przejściu z szatni- do sali gimnastycznej.