bip AA+A++
Deklaracja dostępności

Październikowe rozmaitości w bibliotece

» Aktualności - szkoła » Październikowe rozmaitości w bibliotece
Dzieci siedzą w kręgu na dywanie i słuchają uczennicy czytającej książkę.

Październikowe rozmaitości w bibliotece

empty type gallery

W naszej szkolnej bibliotece październik był to wyjątkowy miesiąc i to nie dlatego, że to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, ale za sprawą ważnych wydarzeń.

 

4 października odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. W tym dniu nastąpiło oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem tej uroczystości jest zachęcenie dzieci do rozwijania umiejętności czytania i korzystania z biblioteki szkolnej. Spotkanie zaowocowało wypożyczeniem przez każdego ucznia pierwszej, samodzielnie wybranej książki. Liczymy, że widoczny podczas spotkania zapał do wypożyczania, pozostanie na długo, długo…

 

18 października w progach biblioteki zawitała grupa „Promyczki” z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Krośnie. Nie od dziś wiadomo, że dzieci powinny mieć kontakt z książką od najmłodszych lat, nawet jeżeli nie potrafią jeszcze samodzielnie czytać. Promyczki podczas wizyty poznały bibliotekę szkolną, dowiedziały się, na czym polega praca biblioteki i bibliotekarza. Najwięcej czasu dzieci poświęciły oglądaniu wybranych przez siebie książek. Znalazła się też chwila na słuchanie czytanej przez bibliotekarza bajki.

 

25 października społeczność szkoły, po raz pierwszy, wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Koordynatorem ogólnoszkolnej akcji był bibliotekarz. Akcja miała na celu przede wszystkim, promocję czytelnictwa oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.