bip AA+A++
Deklaracja dostępności

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA „SZKOŁA Z SERCEM”

» Aktualności - szkoła » OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA „SZKOŁA Z SERCEM”
Budząca się szkoła konferencja

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA „SZKOŁA Z SERCEM”

Szkoła z sercem – pierwsza ogólnopolska konferencja metodyczna Budzącej się Szkoły na Podkarpaciu

 

30 września 2022 r. Krosno gościło uczestników ogólnopolskiej konferencji metodycznej: „Szkoła z sercem. Od kultury błędu do kultury wspierania rozwoju”. Organizatorzy wydarzenia to Szkoła Podstawowa nr 10 w Krośnie i fundacja Budząca się Szkoła. Konferencja odbyła się pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiej Kurator Oświaty i Prezydenta Miasta Krosna.

 

Sala Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza wypełniła się po brzegi. Uczestników przywitał Zastępca Prezydenta Miasta Krosna – Pan Bronisław Baran i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Krośnie – Pani Gabriela Wróbel. Celem spotkania było pokazanie nauczycielom, dyrektorom szkół, rodzicom co można zrobić, by nasze szkoły stały się przyjaznymi miejscami, by radość z rozwoju mogli czerpać wszyscy, a nie tylko najlepsi uczniowie. Pani Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty – w przemówieniu skierowanym do uczestników konferencji zapewniła, że całym sercem wspiera podobne inicjatywy.

 

Liczba uczestników przerosła wszelkie oczekiwania, ale nie ma się co dziwić, gdyż wśród prelegentów znalazły się największe autorytety, znawcy tematu i praktycy: dr Marzena Żylińska, Anna Szulc, dr Gabriela Olszowska, Marcin Michalik, Katarzyna Cieciura, Ewa Piątek i Michał Kiersnowski. Swoimi doświadczeniami podzieliła się również Gabriela Wróbel – dyrektor krośnieńskiej „Dziesiątki”. Miejmy nadzieję, że to wyjątkowe spotkanie to dopiero początek wielkich zmian w polskiej szkole. Budzimy się!