bip AA+A++
Deklaracja dostępności

Obchody 77. rocznicy śmierci patrona Naszej Szkoły kpt. St. Betleja

» Aktualności - szkoła » Obchody 77. rocznicy śmierci patrona Naszej Szkoły kpt. St. Betleja
Obchody 77. rocznicy śmierci patrona Naszej Szkoły kpt. St. Betleja

Obchody 77. rocznicy śmierci patrona Naszej Szkoły kpt. St. Betleja

22 kwietnia br. delegacja uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 10 w Krośnie uczestniczyła w obchodach 77. rocznicy śmierci patrona Naszej Szkoły kpt. St. Betleja. Uroczystości miały miejsce przy grobie bohatera na cmentarzu w Jedliczu.

 

W uroczystości wzięła udział rodzina kpt. Stanisława Betleja, delegacja UM i Rady Miejskiej w Jedliczu, członkowie Związku Żołnierzy Wojska Polskiego z Rzeszowa i Krosna, delegacje ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Rzeszowa oraz delegacje ze Szkół z terenu Gminy Jedlicza wraz ze sztandarami i mieszkańcami. Obchody uświetniła wojskowa asysta honorowa z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich 21 BSP z Przemyśla ze sztandarem oraz trębaczem i werblistą z Orkiestry Wojskowej.

 

Na wstępie został odtworzony hymn państwowy, po czym powitano uczestników spotkania. Życiorys kapitana Betleja przypomniała, we wzruszającym przemówieniu, jego bratanica pani Elżbieta Betlej. Następnie został odczytany, przy wtórze werbli, Apel Poległych i wybrzmiały salwy honorowe. Grób pokryły wieńce i wiązanki kwiatów złożone przez delegacje instytucji i osoby prywatne. Na zakończenie odtworzono Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego.