bip AA+A++
Deklaracja dostępności

Akcja „Krosno Wiosną”

» Aktualności - szkoła » Akcja „Krosno Wiosną”
Działamy- sprzątamy! Grupa siódmoklasistek w akcji. Akcja „Krosno Wiosną”

Akcja „Krosno Wiosną”

 

W minioną sobotę - 11 maja 2024 r. - miała miejsce akcja „Krosno Wiosną”. Grupa wolontariuszek z klasy siódmej i ósmej naszej szkoły pod opieką nauczycielki biologii przyłączyła do tego wydarzenia. Akcja ta od wielu lat jest prowadzona przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Krosna i pod patronatem Prezydenta Miasta – Pana Piotra Przytockiego.

 

Impreza, jak zwykle,  miała charakter plenerowy i rozpoczęła się o godzinie  9:00 na parkingu przy ul. Okrzei w Krośnie. Najpierw, wraz z innymi pasjonatami czystego środowiska sprzątaliśmy brzegi Wisłoka - nasza grupa zebrała kilka worków śmieci, które złożyliśmy w umówionym miejscu. Następnie byliśmy świadkami zarybiania rzeki przez działaczy krośnieńskiego oddziału Polskiego Związku Wędkarskiego, którzy wypuścili do Wisłoka kilkadziesiąt pstrągów potokowych. Mogliśmy również podziwiać „żywe kosiarki”, czyli stadko kózek. W programie było również wysadzanie miododajnych drzew i wysiewanie roślin tworzących łąki kwietne.

 

Uwieńczeniem akcji było rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych oraz losowanie nagród – każda uczestniczka imprezy wróciła do domu z miłą pamiątką. Ładna, słoneczna pogoda sprzyjała pracy i dobrej zabawie oraz poczuciu satysfakcji z udziału w ważnym wydarzeniu.

Bernadetta Pelczar