Koncert kolęd „Kolędujmy Maluśkiemu”

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Chyba żaden z narodów nie może się pochwalić takim bogactwem tych pieśni, jak naród polski. Większość z nich to przekazywane przez tradycję utwory, których autorów na próżno szukać wśród znanych poetów. W kolędach z pewnością odnaleźć można czystą poezję, najpiękniejsze pomysły muzyczne, ale również wiele śladów dawnych polskich obyczajów. Kolędy są częścią naszej historii narodowej.

Chcąc podtrzymać ten piękny zwyczaj, nasza szkoła zorganizowała w dniu 10 stycznia 2019 r. koncert kolęd i pastorałek zatytułowany „Kolędujmy Maluśkiemu”.                                     W przedsięwzięcie zaangażowali się wszyscy uczniowie szkoły oraz przedszkolaki wraz                    z wychowawcami. Na uroczystości pojawili się zaproszeni goście, rodzice, dziadkowie, obecni i emerytowani pracownicy szkoły oraz  uczniowie. Koncert rozpoczął się od solowych występów uczennic – Lilianny z klasy czwartej oraz Kasi z klasy piątej. Następnie uczniowie z klasy trzeciej, drugiej i pierwszej zaprezentowali piękne jasełka. Centralnym punktem koncertu było wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Obecni na koncercie mogli  nie tylko słuchać wykonania utworów, ale mieli możliwość włączenia się we wspólny śpiew.

Wielu wzruszeń dostarczyły występy, zwłaszcza najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz przedszkolaków. Po koncercie Pani wicedyrektor złożyła obecnym najlepsze życzenia noworoczne, podziękowała wszystkim za wspaniałą atmosferę oraz zachęciła do poczęstunku pierniczkami, upieczonymi przez rodziców.

Agata Szuryn